İSEM Mimarlık ve Yapı Üretimi Ltd. Şti.

İSEM Mimarlık ve Yapı Üretimi Limited Şirketi, 1994 yılında Mimar İsmail Erten (mesleki ve teknik sorumlu) ve Emine Erten (idari ve mali sorumlu) tarafından kurulmuştur.

2001 yılı temmuz ayına kadar İnönü Caddesi No: 96/B – Çanakkale adresinde sürdürmüş, bu tarihten sonra İnönü Caddesi No: 189 Kat: 2 Daire: 6 Çanakkale adresine taşınmıştır. Halen çalışmalarını bu adreste sürdürmektedir.

Çalışma ağırlığı proje olan şirketin, aynı zamanda hazırladığı projelere kontrollük hizmeti de vermektedir. Proje alanında koruma projelerine ağırlık verir. Bütün çalışmalarda meslek etiği ve ilkeli mimarlık öne çıkar.

Ayrıca, müşteri ilişkilerinde toplumcu mimarlık akımını savunur ve temel çabası isteklerin, değerlerin danışmanlığı yönündedir. Mesleki uzmanlığını insan, kent, demokrasi, sivil toplum alanlarına taşır ve bu yönlü örgütlenmelerde içinde aktif rol alır. Yapı ve kent ile ilgili genç meslektaşlara, öğrencilere önem verir, bilgisini ve arşivini paylaşır.

1999 yılına kadar proje çalışmalarını klasik yöntemlerle sürdüren teknik büro, bu tarihten itibaren tüm çalışmalarını bilgisayar ortamında yürütmektedir.